لوله غیر وکیوم ESR (سدیمان) غیر دستگاهی حاوی سیترات سدیم

لوله خون گیری بدون خلأ ESR فرتست حاوی 3/8% سدیم سیترات به عنوان ماده ضد انعقاد با کیفیت مطلوب ماده ضد انعقاد می باشد و برای نمونه برداری خون و تعیین میزان رسوب گلبول های قرمز خون (Erythrocyte Sedimentation Rate) استفاده می شود.
مشخصات فنی لوله های خون گیری بدون یکبارمصرف شرکت فرزانه آرمانمزایا:
 • تولیدشده با استفاده از دستگاه های اتوماتیک
 • عدم نشتی خون، ضمن بسته شدن راحت در لوله ها
 • نشانه‌گذاری لوله جهت افزایش دقت نسبت خون به مواد افزودنی
 • حاوی افزودنی ها با غلظت دقیق، طبق استانداردهای بین‌المللی CLSI
 • استفاده از لیبل ضدآب، دارای اطلاعات دقیق و کامل نوع لوله و افزودنی آن
 • استفاده از پلیمرPP با گرید ویژه جهت جلوگیری از تداخل در نتایج آزمایش

مشخصات لوله های خون گیری یکبار مصرف شرکت فرزانه آرمانمشخصات لوله
نوع لولهکدرنگ درپوشمواد افزودنیاندازه (ml)حجم (mm)
ESR201005sodium citrate3.8% 12×841.6

بسته بندی لوله های خون گیری یکبار مصرف شرکت فرزانه آرمانبسته بندی
 • 15جعبه 100تایی در هر کارتن (1500ویال)

مشخصات فنی لوله های سرممشخصات فنی لوله تست ESR
تری سدیم سیترات ضد انعقاد استاندارد برای آزمایش ESR است. غلظت محلول سدیم سیترات در لوله های خون گیری ESR 2/3 درصد و به میزان 400 میکرولیتر می باشد و 6/1 میلی لیتر از نمونه خون بیمار برای انجام این آزمایش مورد نیاز می باشد.
تست ESR، سرعت سقوط (رسوب) اریتروسیت ها (گلبول های قرمز خون) را در نمونه خون اندازه گیری می کند. این تست برای کمک به تشخیص شرایط همراه با التهاب حاد و مزمن شامل عفونت ها،سرطان ها و بیماری های خود ایمنی می باشد. به بیان دیگر این تست برای تعیین حضور یک یا چند شرط شامل عفونت ها، تومورها، التهاب و عواملی که منجر به فروپاشی یا کاهش عملکرد بافت یا اندام (دژنراتیو) می شوند و یا برای پیشرفت بیماری و یا اثر درمان به کار می رود، بنابراین وقتی پزشک فکر می کند بیمار ممکن است یکی از شروط را داشته باشد و برای پایش دوره بیماری در آرتریت موقتی،آرتریت رومائید یا polymyalgia rheumatica درخواست می شود. ESR یک تست غیر اختصاصی است و به دلیل این که نتایج افزایش یافته، محل دقیق التهاب را در بدن و علت آن را مشخص نمی کند و همچنین به این دلیل که می تواند علاوه بر التهاب توسط سایر شرایط دیگر تحت تأثیر قرار گیرد، ESR به طور معمول همراه با آزمون های دیگر درخواست می شود.


لوله خونگیری CBCوحاوی EDTA K2 K3 5ml محصول شرکت فرزانه آرمانFarTest Blood collection test Tube لوله خون گیری EDTA جهت آزمایش هماتولوژی (hematology)، و ایمونولوژی (Immunology) و اندازه گیری اجزای تشکیل دهنده خون، حاوی ضد انعقاد EDTA پتاسیم دار لوله خونگیری CBCوحاوی EDTA K2 K3 5ml محصول شرکت فرزانه آرمانFarTest Blood collection test Tube لوله خون گیری EDTA جهت آزمایش هماتولوژی (hematology)، و ایمونولوژی (Immunology) و اندازه گیری اجزای تشکیل دهنده خون، حاوی ضد انعقاد EDTA پتاسیم دار لوله خون گیری Serum محصول شرکت فرزانه آرمانFarTest Blood collection test Tube لوله های سرم (Serum) فاقد ماده ضد انعقاد به منظور جمع آوری سرم و فرآیند لخته سازی خون م،نگهداری نمونه خون بیمار، آزمایشگاه های تشخیص طبی، آزمایش های بیوشیمی (Biochemistry) و سرولوژی (Serology)، ایمونولوژی (Immunology) و اندازه گیری اعم از پارامترهای شیمیایی خون نظیر قند خون، کلسترول، تریگلسیرید، اوره، آنزیم ها، تست های کبد، کراتینین و املاح خون اعم از پتاسیم، سدیم و... لوله خون گیری PT-PTT و حاوی ضد انعقاد سدیم سیترات محصول شرکت فرزانه آرمان FarTest Blood collection test Tube آزمایش های انعقادی، مطالعه عملکرد در پلاکت ها و سرعت رسوب خون آزمایش های ضد انعقادی حفظ فاکتور V, VIIT انجام آزمایش های انعقادی نظیر PTT و PT و فیبرونوژن (Fibrinogen)
آموزش استفاده از لوله خون گیری:
 1. هر جعبه از محصول حاوی 100 ویال لوله خون گیری یکبار مصرف می باشد که مطابق تصویر زیر درب جعبه باز می شود.
 2. مراحل استفاده از لوله خون گیریابتدا تاریخ انقضای لوله خون گیری و همچنین شرایط الزامی بیمار جهت انجام خون گیری اعم از نوع بیماری، حساسیت ها، رعایت رژیم غذایی قبل از خون گیری، فشار خون و ... می بایست مورد بررسی قرا گیرد.
 3. نوع آزمایشات بیمار و نوع سرنگ و سوزن با توجه به میزان خون مورد نیاز برای مجموع تست های مختلف بیمار مشخص می شود.
 4. قبل از خون گیری نام بیمار و مشخصات مربوطه بر روی لیبل لوله خون گیری می بایست درج شود.
 5. جهت سهولت در هنگام باز و بسته کردن درب لوله ها می توان با حرکت پیچشی درب لوله خون گیری را باز نمود.
 6. ضمن فراهم نمودن آرامش روانی و کاهش استرس بیمار، بیمار بر روی صندلی خون گیری نشسته و گارو (تورنیکه) را روی دست بیمار در حدود 10 سانتی متر بالاتر از محل خون گیری محکم بسته می شود. باید توجه داشت که حداکثر زمان مجاز برای بسته بودن گارو 60 ثانیه می باشد
 7. از بیمار درخواست نمایید که دست خود را مشت نماید و با استفاده از پنبه الکلی بر روی وریدهای Cephalic یا Median cubital کاملا به الکل آعشته نمایید. وريد Median cubital بدليل سطحي بودن ، درد كمتر اولویت بیشتری دارد.
 8. سرنگ را چند بار حرکت داده تا کاملا روان شود و سپس در راستای رگ و با زاویه 15 تا 30 درجه نسبت به سطح دست بیمار سوزن را داخل رگ نمایید.
 9. پس از خون گیری، ضمن خارج نمودن سوزن را از رگ، گارو را باز نمایید و با پنبه الکلی بر روی محل خون گیری را فشار دهید.
 10. مطابق تصویر زیر مقدار مورد نیاز از خون بیمار تا خط نشانه روی لوله به داخل لوله انتقال یابد.
 11. در انتها پس از بستن درب لوله خون گیری، به منظور ترکیب خون با محلول داخل لوله باید لوله به آرامی و به صورت چرخشی تکان داده شود.
 12. طریقه استفاده از لوله های خون گیری یکبارمصرف
 13. .سوزن آلوده و سرنگ پس از استفاده می بایست در ظروف ایمن انداخته شود. همچنین محل خون گیری می بایست با استفاده از مواد ضد عفونی کننده کاملا تمیز گردد.

محدودیت کاربرد وسیله:

 • این محصول یکبار مصرف می باشد و پس از استفاده می بایست به عنوان زباله پزشکی معدوم گردد.
 • هر لوله می بایست با توجه به نوع محلول و رنگ درب آن برای تست مربوطه استفاده شود و استفاده از هر دسته از لوله ها برای تست های دیگر مجاز نمی باشد.
لوله غیر وکیوم ESR (سدیمان) غیر دستگاهی حاوی سیترات سدیم
Close